Mediat ndërkombëtare: Shqipëria goditet nga tërmeti i fuqishëm, frikë për viktima

Mediat ndërkombëtare: Shqipëria goditet nga tërmeti i fuqishëm, frikë për viktima

November 26, 2019 0 By VloraLajme

Mediat më të mëdha në botë po raportojnë për tërmetin apokaliptik në Shqipëri.

New York Times shkruan se tërmeti është shumë i fuqishëm.

Kurse Daily Mail thotë se ka frikë se do ketë viktima.

Sipas gazetës, tërmeti ishte 6.4 ballësh dhe një tërmet i tillë ka potencial për të shkaktuar viktima.

Gazeta i referohet Shërbimit Gjeologjik amerikan.