Wenger zbulon pendesën më të madhe të karrierës së tij

Wenger zbulon pendesën më të madhe të karrierës së tij

September 10, 2019 0 By VloraLajme

Arsene Wenger ka zbuluar se sa afër ishte Arsenali për nënshkrimin e Lionel Messi nga Barcelona në vitin 2003. Topçinjtë sollën Cesc Fabregas nga kryeqyteti katalan në të njëjtin vit dhe Wenger pendohet që nuk vazhdoi një marrëveshje për të nënshkruar gjithashtu me Messin. “Duhet të jetosh me pendim në jetë, ju e dini”, tha Wenger për beIN Sports, “Ka vetëm biznes të paarritshëm në jetë dhe kjo është një pjesë e madhe e saj”. “Ne ishim në diskutime me Messin kur morëm Fabregas sepse Messi luajti me të”.

“Ju mund të kuptoni ndonjëherë se çfarë skuadra fantastike të të rinjve keni pasur kur jeni në një klub si Barcelona”, përmendi ai. “Në të njëjtin ekip, Messi, Gerard Pique dhe Fabregas”. “Pique dhe Fabregas erdhën në Angli, Messi qëndroi në Spanjë. Ne ishim të interesuar për të, por ai ishte i paprekshëm në atë kohë”, zbuloi francezi.