Mësohet skuadra ku do të pensionohet Neymar

Mësohet skuadra ku do të pensionohet Neymar

September 7, 2019 0 By VloraLajme

Neymar do të largohet nga PSG vetëm nëse paga e tij dhe çmimi i kërkuar do të ulen, sipas presidentit të La Ligas, Javier Tebas. Sulmuesi brazilian ka qenë fort i lidhur me një rikthim në La Liga para mbyllje së afatit kalimtar, me Barcelonën dhe Real Madridin të interesuara për shërbimet e tij. “Është gjithmonë e rëndësishme të kesh asete të mira për të rritur vlerën e ligës, por ai nuk është thelbësor”, është përgjigjur Tebas, në pyetjen nëse rikthimi i Neymar do të ishte diçka e mirë për futbollin spanjoll.

“Nëse Neymar vjen, mirë. Nëse nuk vjen, unë nuk e shoh atë thelbësor, sepse ne po vazhdojmë të rritemi”. “Problemi i mos kthimit tani te Barcelona, ka të bëjë me largimin e tij te PSG. Ishte një transferim jashtë tregut, ishte e mundur të ndodhte vetëm me kurthe”. “Kur e bën këtë jashtë tregut, është e pamundur ta shesësh përsëri me këtë çmim. Në këtë treg, Neymar do të pensionohet te PSG, nëse kërkohet ajo pagë dhe ai çmim”.