Liverpool publikon listën e lojtarëve për Ligën e Kampionëve

Liverpool publikon listën e lojtarëve për Ligën e Kampionëve

September 4, 2019 0 By VloraLajme

Liverpool ka publikuar listën prej 22 lojtarëve që do të jenë pjesë e Ligës së Kampionëve. ‘Të Kuqtë’ janë kampionët aktual të këtij kompeticioni, andaj do tentojnë ta fitojnë dy herë radhazi. Në listën e publikuar nuk mungon as emri i Xherdan Shaqiri, i cili në Premierligë këtë edicion ka shijuar shumë pak minuta, Liverpool gjendet në grupin E bashkë me Napolin, Red Bull Salzburg dhe Genk. Faza e grupeve nuk parashikohet të jetë problem për skuadrën e Jurgen Klopp.
Lista A: Alisson, Elliott, Firmino, Salah, Gomez, Henderson, Keita, Lallana, Lonergan, Lovren, Mane, Matip, Milner, Origi, Oxlade-Chamberlain, Robertson, Adrian, Shaqiri, Fabinho, Van den Berg, Van Dijk, Wijnaldum.

Lista B: Alexander-Arnold, Brewster, Jones, Kane, Kelleher, Larouci, Lewis.