Zbulohet gjithçka: Ja pse dështoi transferimi i Dybala te Man Utd

Zbulohet gjithçka: Ja pse dështoi transferimi i Dybala te Man Utd

August 29, 2019 0 By VloraLajme

Jo pak ditë ka pasur spekulime këtë verë për një transferim të mundshëm të Paulo Dybalas te Manchester United. ‘Djajtë e Kuq’ raportohej se janë shumë afër nënshkrimit me yllin argjentinas, por në fund ishte Ed Woodward.

Sipas raporteve Manchester United u largua nga Paulo Dybala sepse kishte frikë për krijimin e një situatës tjetër dhe të njëjtë me Alexis Sanchez, shkaku i kërkesave të mëdha të argjentinasit. Manchester United vendosi të mos transferojë lojtarë të fazës së sulmit, ndërsa tani ka humbur Romelu Lukakun dhe Alexis Sanchez, që i janë bashkuar Interit.