Video që po çmend rrjetin/ Polici i shpëton jetën foshnjes 12 ditëshe

Video që po çmend rrjetin/ Polici i shpëton jetën foshnjes 12 ditëshe

July 13, 2019 0 By VloraLajme

Kamera e trupit e një polici amerikan, ka kapur momentin kur ky i fundit i shpëton jetën një foshnjeje 12-ditëshe që nuk po merrte frymë.

Will Kimbro nga Berkeley, ka deklaruar se ishte duke patrulluar në Summerëille, kur ndaloi që po ecte me shpejtësi të madhe. Ai iu afrua makinës dhe më pas merr në krahë vogëlushin e quajtur Riley.

Kimbro pa u menduar dy herë e mori foshnjën dhe fillon të bëjë të pamundurën me duar që vogëlushi të marr frymë.

Ai fillimisht i bën masazh rreth zemrës, duke i thënë “Të lutem, fillo të qash tani. Hapi sytë të lutem”, raporton Daily Mail.

Pasi ia arrin qëllimit, ia bën me dije të ëmës së tij që do t’i jap frymë artificiale derisa të vijnë ekipet emergjente.