“Ndihmë policia, më vodhën orën dhe celularin”! Arrestohen dy hajdutët e ‘pagdhendur’ në Tiranë

“Ndihmë policia, më vodhën orën dhe celularin”! Arrestohen dy hajdutët e ‘pagdhendur’ në Tiranë

July 13, 2019 0 By VloraLajme

Dy të rinj u arrestuan nga Policia e Tiranës pas kallëzimit nga një djalë se i kishin vjedhur në banesë celularin dhe orën.

Shërbimet  e Komisariatit të Policisë numër 1 në bazë të infoiramcioneve të marra në rrugë operative brenda një kohe të shkurtër bënë të mundir identifikimin, kapjen dhe arrstimin e autorëve të dyshuar.

U vunë në pranga K.A., 26 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja” dhe XH.F., 28 vjeç banues në Tiranë, i dënuar  më parë për veprat penale  “Vjedhja” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”

Gjatë kontrollit Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale orën dhe aparatin celular që këta persona i kishin marrë me dhunë 29-vjeçarit me inicialet M.M