Makina del nga rruga në Prrenjas-Qaf Thanë, plag oset i riu

Makina del nga rruga në Prrenjas-Qaf Thanë, plag oset i riu

May 17, 2019 0 By VloraLajme

Një aksident është shënuar sot në aksin rrugor Prrenjas-Qaf-Thanë. Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se në aksident është përfshirë makina tip ‘Volvo’, e drejtuar nga shtetasi A.M 28 vjeç, e cila ka dalë nga rruga.

Menjëherë pas ngjarjes drejtuesi i automjetit është transportuar në Spitalin e Librazhdit, dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Në aksin rrugor Prrenjas- Qaf Thanë,  shtetasi  A.M., 28 vjeç, nga Librazhdi,  duke drejtuar mjetin tip Volvo, ka humbur kontrollin mbi mjetin dhe si  pasojë mjeti ka dalë nga rruga. Drejtuesi i mjetit  u transportua në Spitalin e Librazhdit, dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.