“Kristali”/ Dr*gë në këpucë, po licia kap 37-vjeçarin

“Kristali”/ Dr*gë në këpucë, po licia kap 37-vjeçarin

May 17, 2019 0 By VloraLajme

Një shpërndarës dr oge është ndaluar nga policia e Fierit. Në kuadër të operacionit të koduar “Kristali”, policia e Fierit la sekuestruar 15 doza ko kaine si dhe ka vënë në pranga shtetasin me inicialet L.Ç, 37 vjeç, banues në Fier.

Si rezultat i operacionit, gjatë kontrollit të banesës së shtetasit L.Ç, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 15 doza me lëndë nar kotike të dyshuar Kokainë. Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit , L.Ç, 37 vjeç, banues në Fier, njofton policia.

Njoftimi i plotë i policisë: Finalizohet operacioni policor anti dr ogë i koduar “Kristali”. Operacioni për goditjen e shpërndarjes në doza të vogla të dro gave të forta. Sekuestrohen 15 doza Ko kainë. Arr estohet shtetasi që ushtronte këtë veprimtari kri minale.