Ka pen 26 kg në kufirin greko-shqiptar, pra nga shoferit

Ka pen 26 kg në kufirin greko-shqiptar, pra nga shoferit

May 16, 2019 0 By VloraLajme

Policia greke ka sekuestruar mbi 26 kg marijuane në kufirin greko-shqiptar.  Ky operacion është zhvilluar në Kallpaq, në aksin Kakavijë-Janinë. Policia greke ka ndaluar mjetin që drejtohej nga një grek 56-vjec dhe ka sekuestruar brenda tij 3 pako me 26 kg 600 gram marijuanë, të cilat ishin ngarkuar ne kufirin e gjelbër. Në pranga ra drejtuesi i mjetit, ndërkohë që u sekuestruan 2 celularë, 250 euro dhe një pajisje GPS.

6c6667b6 292d 4deb 8b7b 222ffe9874e5

Prej fillimit te vitit, policia greke ka sekuestruar rreth 3.8 ton marijuane që vinte nga Shqipëria.