Elbasan, arr estohen 3 persona

Elbasan, arr estohen 3 persona

May 16, 2019 0 By VloraLajme

Po licia e Elbasanit ka vënë në pra nga tre persona, të cilët u ndaluan duke drejtuar makinat pa dokumente dhe në gjendje të de hur.
Njoftimi i policisë: “Vijojnë kontrollet e pandërprera nga Policia Rrugore në të gjitha akset rrugore të Qarkut Elbasan, me qëllim parandalimin e aksidenteve dhe rritjen e parametrave të sigurisë rrugore.
Si rezultat i këtyre kontrolleve, Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasit:
A.K., 60 vjeç dhe M.Xh., 24 vjeç, banues në Cërrik, pasi u kapën duke drejtuar motoçikletat pa leje drejtimi. Si dhe I.M, 50 vjeç, zanues në Elbasan, pasi u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të de hur. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprën penale ” Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt”- njofton policia.