Kim Kardashian ndjek shembullin e shqiptareve, nuk do e besoni kurrë se çfarë ka bërë

Kim Kardashian ndjek shembullin e shqiptareve, nuk do e besoni kurrë se çfarë ka bërë

May 8, 2019 0 By VloraLajme

Duket se modës së VIP-ve shqiptarë për të hequr brinjët e ka ndjekur edhe Kim Kardashian

Para jo shumë muajve, GazetaExpress kishte raportuar se disa nga këngëtarët e estradës kosovare, përfshirë edhe Dafina Zeqirin, hiqnin brinjët në mënyrë që beli i tyre të jetë më i hollë.

E këtë shembull duket se e ka ndjekur edhe njëra prej personaliteteve më të mëdha në botë, Kim Kardashian.

Ajo është paraqitur në Met Gala me një dukje fantastike dhe të gjithë e kanë komentuar belin e saj.

Kim Kardashian kishte veshur një fustan që i shkonte shumë për trupi mbrëmë në Met Gala, një fustan që ishte punuar nga dizajneri legjendar francez, Thierry Mugler.

Por, tërë vëmendja e fansave nuk ishte tek fustani i saj por për belin e saj të hollë.

“Sa brinjë është dashur të hiqen që Kim K ta bëj këtë bel”, ka shkruar një përdorues.

“Do të na fyente intelegjencën tonë nëse ajo pretendon dhe thotë se ky bel është për shkak të ndonjë dietë e jo pse ajo ka hequr brinjët”, është një koment tjetër.

Elizabeth Taylor, Jane Fonda dhe Raquel Welch — thuhet se kanë qenë inspirim i Kim mbrëmë-e ku të gjitha këto ishin subjekt për atë se kanë belin e holl. Idoli i Kim është Cher, e cila kishte thënë se ka punësuar një mjek publikisht për ti dhënë fund thashethemeve se ajo ka hequr brinjët.