“Në vend të qumështit të nënës, policia i dha gaz he lmues foshnjës 2 muajshe”

“Në vend të qumështit të nënës, policia i dha gaz he lmues foshnjës 2 muajshe”

May 7, 2019 0 By VloraLajme

Ish- deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri reagoi në lidhje me përplasjen e ndodhur sot mes policisë dhe banorëve të unazës së re në Tiranë.

Ajo dënon hedhjen e gazit lotsjellës nga ana e forcave të policisë.

“Gazi helmues nuk kurseu sot as nenen e foshnjes 2 muajshe, qe priste te ushqehej me qumesht gjiri nga nena e saj,

Nena shtatzene e cila para 4 muajve u arrestua, sot u intoksikua. Bebi nje here ne barkun e mamit, ishte ne komisariat, e sot e priste mamin qe te ushqehej me qumesht, por qe policia nuk ia kurseu gazin helmues duke ia drejtuar ne fytyre.

Kjo eshte historia e nje prej qendrestareve, nene heroine qe te nxit te reflektosh e te mendosh se c’mund te beje njeriu per te mbrojtur strehen e tij, te ndertuar me shume mund e djerse.