NATO reagon zyrtarisht për ngjar.jen e usht.ares shqiptare: Hu mbi njëra prej nesh! Shpresojmë për…

NATO reagon zyrtarisht për ngjar.jen e usht.ares shqiptare: Hu mbi njëra prej nesh! Shpresojmë për…

May 7, 2019 0 By VloraLajme

NATO ka reaguar zyrtarisht për vdekjen e Zafire Hasanajt, ushtarakes 32 vjeçare nga Tropoja e cila mbeti e vrarë si pasojë e shpërthimit të një minë në një bazë të Aleancës në Letoni.

Përmes një postimi në faqen zyrtare në rrjetin social, NATO i ka shprehur ngushëllimet familjes së nëntetares shqiptare. Në njoftim thuhet po ashtu se të gjithë janë në solidaritet me aleatët shqiptarë dhe në pritje të shërimit për plagosjen e rëndë të dy ushtarakëve të tjerë.