Lajmi i fundit, arre stohet ish deputeti i PD-së

Lajmi i fundit, arre stohet ish deputeti i PD-së

May 7, 2019 0 By VloraLajme

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu ka rënë në prangat e policisë sot. Së bashku me të është arrestuar edhe një banorë i Unazës së Re.

Ndër të tjera se Balliut i është komunikuar masa e arrestit në Komisariatin nr 6.

Ish-deputeti i PD-së, Balliu u shoqërua më herët gjatë ditës së sotme, pas përplasjes mes policisë dhe banorëve protestues te Unaza e Re në Tiranë.

Banorët bllokuan rrugën, në të cilën pritej të kalonte Kryeministri Edi Rama, ndërsa situata degjeneroi në përplasje të dhunshme.