Parashikimi i motit në Shqipëri sipas Meteoalb

Parashikimi i motit në Shqipëri sipas Meteoalb

August 6, 2018 0 By VloraLajme

Parashikimi i motit në Shqipëri sipas Meteoalb.

Paraditja do të jetë e kthjellët në gjithë territorin përjashtuar vranësira kalimtare në zonat Juglindore.

Pas mesditës vranësirat fuqizohen në zonat Lindore duke rrezikuar shira të dobët dhe të përkohshëm, ndërsa kthjellime dhe vranësira kalimtare do të ketë në bregdet dhe zonat e Ultësirës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten konstante gjatë mëngjesit por një rritje të lehtë ka sjell mesdita duke ngjitur maksimumin mbi 38°C.

Era do vijojë të fryjë deri mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor por në det vijon dallgëzim 1 ballë.