Kapen dy shtetas nga Fieri me lëndë narkotike, dhe një sasi të hollash

Kapen dy shtetas nga Fieri me lëndë narkotike, dhe një sasi të hollash

August 5, 2018 0 By VloraLajme

Sarandë Strukturat Policore të Seksionit për Hetimin e Krimeve pranë Komisariatit të Policisë Sarandë, kanë bërē të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasve: Fabion.G., 18 vjeç, banues në fshatin Daullas Fier. Klaus.H., 19 vjeç, oxha, banues në Fier. U krye arrestimi i tyre pasi janë kapur në flagrancë nga shërbimet policore me një sasi prej 0.25 gramë Kokaine dhe 24 gramë kanabis. Në cilësinë e provës materiale u janë sekuestruar 3555 €, 54 mijë leke të reja, një automjet dhe dy aparate celular. Materialet proçeduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për veprën penale ”Prodhim,shitja e narkotikëve”, parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.