Fundjavë në bregdetin shqiptar, shikoni motin fillimisht!

Fundjavë në bregdetin shqiptar, shikoni motin fillimisht!

August 4, 2018 0 By VloraLajme

Gjatë ditës së sotme veriu dhe pjesërisht zonat qendrore paraqiten kryesisht të kthjellëta, por Jugu vijon me vranësira të herë pas hershme dhe shira të dobët në zona të izoluara.

Pasditja largon vranësirat edhe nga zonat Jugore duke bërë që vendi të kalojë në kushtet e motit të kthjellët.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mëngjesit, por rritje të lehtë ka sjell mesdita, më e ndjeshme në Veriperëndim- Qendër të territorit.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 33 km/h nga drejtimi Verior ndërsa në det vijon dallgëzimi deri 2 ballë.

Ndërsa nga dita e nesër do të ketë një rritje temperaturash me dy gradë.