Kapen skifterët shqiptarë në Itali

Kapen skifterët shqiptarë në Itali

August 3, 2018 0 By VloraLajme

Policia italiane ka vënë në pranga dy hajdutë shqiptarë dhe një tjetër me origjinë nga Rumania.

Media lokale në Faleria bën me dije se të arrestuarit janë të moshave nga 35 deri në 40 vjeç. Shqiptarët dyshohet se kishin bërë disa grabitje. Denoncimin për vjedhje e kanë bërë pronarët e banesës së fundit që grupi kishte vjedhur. Policia i ka gjurmuar grabitësit dhe i ka çuar prapa hekurave.