E konfirmon drejtori i Barcelonës: Jemi afër transferimit të Vidalit

E konfirmon drejtori i Barcelonës: Jemi afër transferimit të Vidalit

August 3, 2018 0 By VloraLajme

Drejtori i Barcelonës Ariedo Braida ka konfirmuar që klubi janë shumë afër për ta kryer transferin e Arturo Vidalit nga Bayerni Interi në fillim të javës u tha se në vikend do ta transferonte lojtarin por gjërat ndryshuan të enjten kur në garë hyri Barcelona duke dhënë 30 milionë euro për të.

“Duket se negociatat me të janë në fazën finale”, tha ish ekzekutivi i Milanit për RMC Sport. “Megjithatë, kontrata mund të jetë zero dhe të shmanget nëse nuk ka nënshkrime, plus kjo është mërkato. Ne shpresojmë që mos të kemi befasi”.