Arrestohet 43 vjeçari nga Tirana, autor i disa vjedhje portofolash në Vlorë

Arrestohet 43 vjeçari nga Tirana, autor i disa vjedhje portofolash në Vlorë

August 3, 2018 0 By VloraLajme

Policia e Vlorës vuri në pranga një 43-vjeçar si autor i dyshuar i disa vjedhjeve.

Roland B. 43 vjeç është kapur dhe arrestuar për shumë vjedhje portofolash.

Njoftimi i plotë:

Finalizohet operacioni policor i koduar ”Portofoli”.

Arrestohet 43 vjeçari nga Tirana, autor i disa vjedhje portofolash në Vlorë.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, kanë finalizuar operacionin e koduar ”Portofoli”, në të cilin kanë bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e autorit të një seri vjedhje portofolash të ndodhura në qytetin e Vlorës.

U arrestua shtetasi: Roland.B., 43 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas është autor i vjedhjeve të mëposhtme: Më datë 30.07.2018, ka vjedhur portofolin e shtetases E.Q. Më datë 26.06.2018, në ambientet e ambulancës i ka vjedhur portofolin shtetasit F.Sh.

Më datë 09.10.2017, në lagjen ”Osman Haxhiu”, ka vjedhur portofolin e shtetases G.D.

Më datë 02.10.2017, në lagjen ”Isa Boletini”, ka vjedhur një portofol të shtetasit A.N., dhe një tjetër të shtetasit M.B.

Më datë 15.08.2017, në lagjen Hajro Çakërri, ka vjedhur portofolin e shtetases M.B.

Më datë 31.07.2017, në urbanin e linjës Skelë-Vlorë ka vjedhur portofolin e shtetasit L.M.

Më datë 20.06.2017, në ambientet e ZVRPP Vlorë, ka vjedhur portofolin e shretasit B.Ç.

Më datë 30.05.2017, tek zyrat e ZVRPP, Vlorë ka vjedhur portofolin e shtetases B.B.

Shtetasi Roland.B., është shtetas me precedentë të mëparshëm penal në fushën e vjedhjeve.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprën penale ”Vjedhja”, parashikuar nga neni 134 i Kodit Penal